דף הבית שירותים נוספים אודותינו חומר מקצועי מידע ללקוחות קיימים יצירת קשר

מה יכלול הסכם הורות והאם יש צורך להיעזר בעו"ד?

 

הסכם הורות משותפת הינו למעשה החוזה המגדיר את מערכת הכללים במשפחה החדשה ודרכי התנהלותה לכל תקופת חייה.
זהו הסכם אשר מטרתו לצפות את כל הצרכים, המהמורות והקשיים אשר יכולים לצוץ במהלך 22 השנים הקרובות (מרגע ההיריון ועד תום השירות הצבאי של הילד/ה, לכל הפחות) ולתת להם מענה והסדרה.

ישנה חשיבות מכרעת להסכם האמור שכן הינו מגדיר את התנהלות התא המשפחתי, ובמקרה של סכסוך הוראות ההסכם יהוו מקור פרשני לאומד דעתם של ההורים במשפחה הזו, כוונותיהם ורצונותיהם.

לכל הסכם הורות משותפת אכן יש את אותו "עמוד שדרה" אשר כולל את עיקרי הנושאים שיש לתת עליהם את הדעת (כגון: שם הילד, הסדרים לתקופת ההיריון, משמורת, הסדרי ראייה בשנים הראשונות ובהמשך הדרך, מזונות - כן או לא כמה ועל מה, מגורים בסמיכות, התנהלות כספית של התא המשפחתי ועוד), אולם, בשל החשיבות המכרעת של מסמך זה יש צורך להתאימו למשפחה הספציפית ומלאכת התאמה זו יכולה להיות ארוכה, ולעיתים אף קשה, אך בעלת משמעות רבה.

לצורך הדוגמא – יש הורים שיעדיפו הסכם מצומצם בכדי לא לכבול עצמם בהסכם להחלטות כאלה או אחרות, והסכם ההורות שלהם יהיה יחסית קצר בהיקפו
ויכלול כ -7-10 עמודים של הוראות מינימאליות הדרושות לקיום התא המשפחתי.

יש הורים שיעדיפו כבר בשלב ניסוח ההסכם להכריע במרבית הדברים העתידיים (כמובן עם יכולת עתידית לשנות החלטות אלו בהתאם למציאות החיים),
והסכם ההורות שלהם יכול להגיע להיקפים של 15-30 עמודים של הוראות.

שניהם התחילו מאותו "עמוד שדרה" של הסכם ובליווי משפטי נכון הגיעו לתוצאות שונות התואמות לאישיותם וצרכיהם.

בשל הצורך בהתאמה הספציפית לא מומלץ לנסח ולחתום על הסכם הורות כאמור ללא ליווי משפטי של עו"ד הבקיא/ה בתחום.
נכון, מדובר בעוד הוצאה כספית אך מדובר בהוצאה הכרחית שוויתור עליה בשלב זה יכול לגרום להוצאות רבות מיותרות בעתיד. כמו כן, כיום מדובר בתחום בו יש היצע רב של עו"ד העוסקים בו ולכן רצוי לערוך סקר שוק קפדני אשר יכול להוביל להפחתה משמעותית בעלויות ההליך.


דאגו לעיגון משפטי של התא המשפחתי שלכם/ן
והבטיחו כי החוק לצדכם/ן ברגעים החשובים באמת

לדף הסכמי משפחה

למאמרים נוספים בנושא